دادا رشید : درخواست از داوران عزیز فوتبال گرمساری - شیران شیروان. شیروان شهر حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف جهان)

دادا رشید : درخواست از داوران عزیز فوتبال گرمساری

مقاله جالبی در روزنامه پیام سمنان دیدم  به قلم آقای دادا رشید . در این مقاله که عنوان (( درخواست از داوران عزیز فوتبال گرمساری)) دارد  دو سخن از فیلسوف جهانی شهرمان شیروان ((حکیم ارد بزرگ)) وجود دارد متن این مقاله تقدیم می گردد :


دادا رشید، روزنامه پیام سمنان، فوتبال گرمسار، اصغر بیگی، سیدعلی زرگر، استادیوم تختی سمنان، تیم شهرداری سمنان، سخنان بزرگ شیروان، بزرگ شیروان، فیلسوف شیروان


روزنامه پیام سمنان - تاریخ 1394/07/21 -سرویس ورزشی - "دادا رشید"


درخواست از داوران عزیز فوتبال گرمساری


سرویس ورزشی:

دوران بیخیالی کودکی با تمام شیرینی هایش یک حسن بزرگ هم داشت و آن داشتن دلی بی کینه بود که باعث میشد در طول روز بارها با همبازیان خود قهر و آشتی کنیم .بعد از چند دقیقه همه دعواها به فراموشی سپرده میشد و بازی را از سر میگرفتیم. همزمان با رشد جسمی شاید آنقدر دل ها مون هم بزرگ شد و رشد پیدا کرد که توانستیم تمام کینه ها و کدورت ها را در آن جای دهیم .کمتر به بخشش و بخشیده شدن فکر کنیم و از حلاوت این عمل زیبا کاممان را شیرین کنیمنمی دانم چرا همه ما فکر میکنیم که با بخشیدن از میزان اعتبار و اهمیتمان کم میشود ارد بزرگ میگوید: بخشش میزان فر و شکوه آدمی را نشان می دهد .البته که همه به این موضوع اذعان داریم که تداوم اختلافها ممکن است در روند آشتی و بخشش اثر سوء داشته باشد اما آنچه مسلم است داشتن دلی بی آلایش و صاف بدون حب و بغض در این راه بیشتر کمکمان میکند.

رابطه پس از بخشش و گذشت، به این خاطر که صمیمیت قبلی بازگردانده نمی شود، تغییر می کند. این تغییر در رابطه دلیل بر این نیست که شما طرفتان را نبخشیده اید. شما آن فرد را می بخشید و انتقامی هم از او نمی گیرید. اما چیزی در مورد شخصیت آن فرد دستگیرتان می شود که دیگر نمی توانید رابطه ی قبلی را با او حفظ کنید.اگر متوجه شوید که دیگر نمی توانید صمیمیت گذشته را با او برقرار کنید، لازم است که کاملاً مراقب خود باشید. شما آنها را می بخشید، اما تصمیم می گیرید که دیگر مثل سابق همه چیز را با آنها در میان نگذارید و درمورد مسائل مهم، دیگر به آنها اطمینان نمی کنید. بخشش و گذشت به این معنا نیست که شما باید باز به آن فرد اعتماد کنید و کار بد او هیچ نتیجه ای نداشته باشد.شما نیاز به شناخت طرف مقابل و موضوع بخشش دارید. نباید هر زمان که کسی شما را رنجاند، بدون هیچگونه عواقب و پیامدی برای آن فرد، او را ببخشید. امید است که فرد اشتباه خود را فهمیده و طلب بخشش کند. اما در زمان هایی که مسائل کوچک و یا سوء تفاهماتی بین افراد اتفاق می افتد، دیگر نباید دنبال قصاص و انتقام گیری از فرد مقابل بود.

بخشش و گذشت برای رهایی از افتادن به گودال سیاه تندخویی و تلخی لازم است. کاری است که نیاز به خرد و لطف بسیار دارد به قول ارد بزرگ : .راز اندوختن خرد ، یکرنگی است و بخشش .

بخشش به شما برای گرفتن تصمیمات دشوار کمک می کند. باید کمی بیشتر در مورد جرات و شهامت و همچنین نیاز خودتان برای بخشوده شدن دریابید. حتی ممکن است گاهی مجبور شوید ریسک کنید و دوباره به آن فرد اطمینان کنید! گاهی می بینید که آن فرد نیاز دارد اعتماد شما را دوباره به دست آورد.بخشش با اعتماد کردن یکسان نیست و به این معنا نیست که نباید هیچ تغییری در شما و رابطه تان با فرد مقابل صورت گیرد. بخشش باعث رشد شما می شود باعث می شود بتوانید عمیق تر دوست بدارید و چیزهایی در مورد زندگی و رفتار با دیگران بیاموزید. اما مهمتر از همه، بخشش شما را آزاد می کند!

اما منظور از نوشتن مطلب فوق درخواست از جامعه داوران فوتبال گرمسار به ویژه اصغر علی بیگی داور ارزنده و دوست داشتنی این شهرستان است که بعد از گذشت حدود یکسال از اتفاقات سال گذشته نسبت به ضاربین خود گذشت نماید و از تقصیر آنها بگذرد به ویژه اینکه سید علی زرگر فوتبالیست سمنانی به صورت رسمی و با حضور رئیس کمیته داوران از آقای علی بیگی و کوپل داوری آن بازی عذرخواهی کرده و ابراز پشیمانی نموده است لذا با گذشت و عفو این بازیکن میتوان زندگی دوباره ای در فوتبال به وی بخشید تا به نابودی در این رشته کشیده نشود ضمن اینکه وی با اجازه رئیس و دبیر هیات فوتبال استان برای کمک به تیم شهرش به همراه تیم شهرداری سمنان در مقابل استقلال تهران حاضر شد چون بدون مجوز هیات فوتبال اصلا امکان حضور وی میسر نبوده است ولی متاسفانه رئیس دو شغله و دبیر سنتی بیست ساله هیات برای تبرئه خود وبی قانونی انجام شده به دنبال قربانی کردن این بازیکن هستند برای روشن شدن اذهان باید عنوان نمایم 72 ساعت قبل از اعزام تیم شهرداری سمنان رئیس هیات فوتبال استان بعد از تمرین تیم شهرداری جلو درب ورودی استادیوم تختی سمنان در حضور چند نفر با دیدن سید علی زرگر عنوان کرد که به رضوانی گفته ام که مشکل تو را حل کند تا برای همراهی تیم شهرداری مشکلی نداشته باشی ....حال اینکه بعد از اعتراض رسمی شما داوران محترم گرمسار برای بی قانونی خود مجبور به بیان دروغ شدند به هیچ وجه نباید تاوان ان را بازیکن بپردازد به هر حال امیدواریم آقای اصغر بیگی و سایر داوران دوست داشتنی گرمسار با بخشش این بازیکن بزرگی خود را به همگان ثابت نمایند و از شکایت خود صرف نظر نمایند.

"دادا رشید"


http://payamesemnan.com/Template1/News.aspx?NID=75433

نظرات (0)


برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد