X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

هدایای با ارزش استاد محمدحسین ظهیریان به بزرگترین فیلسوف جهان ((حکیم ارد بزرگ))

یازده شهریور ماه 1394  ، همزمان با جشن زاد روز  تولد احمد شاه مسعود (رهبر آزادیخواهان افغانستان)، در شهر شیروان  بزرگداشت ((روز دوستی شیروان و پنجشیر)) با حضور حکیم ارد بزرگ (نزدیکترین دوست ایرانی احمدشاه مسعود) ، استاد محمدحسین ظهیریان  دو کتاب خود به نامهای  ((کوچه باغ خنده))  و ((در کوچه باغ خاطره هایم))  را  به فیلسوف و افتخار جهانی شیروان حکیم ارد بزرگ هدیه نمود . 

فیلسوف و افتخار جهانی شیروان در جمع حاضرین ضمن سپاسگذاری از شاعر گرانمایه و توانای شیروان استاد محمدحسین ظهیریان  ، ابراز امیدواری نمودند که مسئولین در آینده نه چندان دور مجلس بزرگداشتی برای این استاد عزیز در شهر شیروان برپا نمایند.


مهندس علی باقری ، استاد عقیل اصلی ، حکیم ارد بزرگ ، غزاله شرکاء(تنها فرزند حکیم) ، استاد محمد حسین ظهیریان ، استاد قدرت الله شریفی


استاد محمد حسین ظهیریان در حال امضای کتاب های خود و  استاد محمد جعفری در حال  کمک به ایشان


استاد محمد حسین ظهیریان ، حکیم ارد بزرگ ، استاد محمد جعفری  ، مهندس میثم زارع ، مهندس حسین سهرابی
کتاب های هدیه شده ( در کوچه باغ خاطره هایم ) و  (کوچه باغ خنده )  استاد محمدحسین ظهیریان در دست های بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران ،  حکیم ارد بزرگ


نشسته از سمت راست : استاد محمد اسماعیل مقیمی  (مورخ مشهور شیروان و خراسان شمالی)، استاد محمدحسین ظهیریان (شاعر پیشکسوت) ، حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران) ، استاد قدرت الله شریفی (شاعر بلند آوازه کشورمان) ، استاد محمد جعفری (از اعضای هیئت موسس انجمن فرهیختگان شیروان)- عکس از استاد محمدحسین شبیری
نشسته از سمت راست : استاد محمد اسماعیل مقیمی  (مورخ مشهور شیروان و خراسان شمالی)، استاد محمدحسین ظهیریان (شاعر پیشکسوت) ، حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران) ، استاد قدرت الله شریفی ترکی(شاعر بلند آوازه کشورمان) ، استاد محمد جعفری (از اعضای هیئت موسس انجمن فرهیختگان شیروان)- عکس از استاد محمدحسین شبیری

استاد محمدحسین ظهیریان (شاعر پیشکسوت) ، حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف تاریخ ایران) ، استاد قدرت الله شریفی (شاعر بلند آوازه کشورمان) ، استاد محمد اسماعیل مقیمی  (مورخ مشهور شیروان و خراسان شمالی)


ایستاده از سمت راست : آقای حسنعلی محمدی مقدم ، استاد محمد حسین ظهیریان ، آقای احمد راشکی، مهندس علی باقری ، استاد قدرت الله شریفی ، حکیم ارد بزرگ ، استاد محمد جعفری ، استاد محمد اسماعیل مقیمی ، خانم مژگان اسلامی ، ناشناس ، استاد نازگل حیدریان
نشسته : آقای قلیچی ، مهندس منوچهر نبی زاده ، مهندس حسین سهرابی ، مهندس حسین رمضانی 


استاد محمدحسین ظهیریان (شاعر پیشکسوت) ، حکیم ارد بزرگ (افتخار جهانی شهر شیروان) ، استاد قدرت الله شریفی (شاعر نامدار کشورمان)


خانم افسانه شریفی ، استاد قدرت الله شریفی و استاد محمدحسین ظهیریان


ایستاده از سمت راست : آقای محمد عظیم پور، آقای کورش محمدی مقدم ، آقای حسنعلی محمدی مقدم ، استاد محمدحسین ظهیریان ، آقای احمد راشکی، مهندس علی باقری ، استاد قدرت الله شریفی ، حکیم ارد بزرگ ، استاد محمد جعفری ، استاد محمد اسماعیل مقیمی ، خانم مژگان اسلامی
نشسته : آقای قلیچی ، مهندس منوچهر نبی زاده ، مهندس حسین سهرابی ، مهندس حسین رمضانی زندگینامه استاد محمدحسین ظهیریان


سر خوشم دائم من از آب و هوای شیروان

از وفای مردمان با صفای شیروان

شهر پر آوازه و جای صدور حکم بود

بوده در پرواز یک روزی همای شیروان


استاد محمدحسین ظهیریان در سال 1306 هجری شمسی در شیروان متولد شد. به گفته خودش پس از تولدش دست غدار روزگار پدرش را از او گرفت. او در آغوش مادر و با حمایت پدر بزرگش پرورش یافت. با کمک و حمایت پدر بزرگش در سن 6 سالگی به مدرسه رفت و پس از 6 سال تلاش توانست گواهینامه ششم ابتدایی را کسب کند.

در شهریور 1320 که شعله ورسازان جنگ موجب بر هم زدن آرامش کشور شدند و بیماری اقتصاد و فرهنگ جامعه را به دنبال داشت، دست به قلم زد و در حالی که ناملایمات آن روزگار را به خوبی درک می کرد تا حدودی توانست حوادث و غم های آن روزها را به تصویر بکشد.

وی اوایل ملی شدن صنعت نفت به تهران رفت و در آن جا در یک نجاری مشغول به کار شد و در طول دوران کار با تشویق ها و تلاش های اطرافیان، عروض و قافیه را فرا گرفت.

وی پس از مدتی دوباره به زادگاهش برگشت و برای یافتن کار به گیلان سفر کرد و مدتی نیز در یک شرکت راه سازی مشغول به کار شد اما با تمام شدن کار در آن شرکت دوباره به شیروان بازگشت و با کمک و یاری یکی از دوستانش به استخدام کارخانه قند شیروان در آمد.

وی در کنار فعالیت در این کارخانه به سرودن اشعار بلند و کوتاه در قالب غزل و با مضامین اجتماعی پرداخت و تخلص «مصلح شیروان» را برای خود برگزید.

استاد محمد حسین ظهیریان مدتی نیز در انجمن شعر شیروان به اصرار «استاد قدرت ا... شریفی ترکی» فعالیت نموده است.

گفتنی است یازده شهریور 1394 در مراسم ((روز دوستی شیروان و پنجشیر))  ، افتخار جهانی شیروان حکیم ارد بزرگ  فرمودند : امیدوارم در سفر آینده ام به شهر شیروان، تندیس و مجسمه ساخته شده  استاد قدرت الله شریفی و استاد محمدحسین ظهیریان را از نزدیک ببینم . 


آثار  استاد محمدحسین  ظهیریان :

- «کوچه باغ خنده» مجموعه شعری است که اشعاری طنز گونه دارد

- در کوچه باغ خاطره هایم


+ بیشتر عکس های این مراسم  توسط استاد محمدحسین شبیری (عکاس نامدار کشورمان) گرفته شده است .

نظرات (19)

استاد ظهیریان از اساتید برجسته شعر و ادبیات شیروان هستند و امیدوارم همانطور که مسولین محترم برای استاد شریفی عزیز بزرگ داشت گرفتند برای این شاعر بی ادعا نیز مراسمی داشته باشند .
moshakhaseh ke ostad zahirian alaghe ziadi be kooche bagh daran ke esme ketab hashoon ro (kooche bagh khaterehayam) va (khoche bagh khande) gozashtan ...
منم میخوام یک کتاب داستان بنویسم خیلی خوب میشد که میتونستم اونو به حکیم ارد بزرگ هدیه بدم
دست آقای شبیری عکاس برجسته شیروان درد نکند که عکس های این مراسم را گرفته اند که ما بتوانیم حکیم بزرگ را ببینیم
چه پوستر های زیبایی را در ان روز خجسته برای خوش آمدگویی به حکیم بزرگ درست کرده اند آفرین
عکس های زیبای این مراسم را با پسرم مجاهد دیدیم در عکس آخر صمیمیت و یکرنگی هویداست. امیدواریم بزودی میزبان حکیم کبیر در کشور پاکستان و شهر لاهور باشیم .
ما مردم عادی ! برای شرکت در مراسم دیدار با حکیم ارد بزرگ دعوت نشدیم . اما باز هم امیدمان به خداست . شاید دفعه دیگر حکیم ارد بزرگ به شیروان آمدند اطلاع رسانی کنند و ما بتوانیم ایشان را از نزدیک ببینیم .
باز هم خوب است موسفیدان و بزرگان شیروان به استقبال بزرگ شیروان، توانسته اند بروند . ما دیگر شهروندان شیروانی نبودیم هم! مهم نبوده است .
زندگی استاد ظهیریان چقدر پر فراز و نشیب بوده است . و دست تقدیر بعد این همه سال تلاش و خدمت به فرهنگ شیروان حال در کنار بزرگترین فیلسوف ایران ؛ حکیم ارد بزرگ هستند .
استاد ظهیریان روحیه ای پاک و لطیفی دارند این از نام کتابهایشان و علاقه قلبی شان به حکیم ارد بزرگ پیداست .
مطلب و خبر خوبی نوشتید . من از وجود اساتید شیروان جناب آقای استاد ظهیریان و استاد شریفی بی اطلاع بودم . و این حرکت حکیم ارد بزرگ که اساتید شیروان را تقدیر کرده اند عالی ست .
خدا خیر دهد حکیم ارد بزرگ را که از اساتید کهنسال شیروان تقدیر کرده اند . شاید شیروان ما اساتید دیگر هم داشته و متاسفانه کسی از آنها یاد نکرده و از دنیا رفته اند....
حکیم ارد بزرگ مرد روشن بین و آگاهی هستند و اینکه پیشنهاد دادند که مجسمه از بزرگان شیروان ساخته شود . خیلی خوبه که شهرداری شیروان در یک پارک زیبا مجسمه های بزرگان شیروان را نصب کنند و نام پارک هم بشود پارک حکیم ارد بزرگ و بزرگان شیروان . و کودکان مان را به آنجا برده و این چنین با بزرگان شهرمون آشنا می شوند .
آدم چهره اساتید مو سفید شهرمون رو که میبینه دلش واسشون میسوزه که حالا بعد عمری ما شناختیمشون . اونم حکیم ارد بزرگ ازشون تقدیر کردند ! و این تقدیر اگر نبود ! شاید هرگز نمی فهمیدیم این اساتید در شیروان زندگی میکرده اند .
تمام تلاش و دانش استاد ظهیریان در کتابهایش بود و آنرا با عشق تقدیم بزرگ شهرمان کرد . و من نوجوان شیروانی فهمیدم بهترین هدیه میتواند دانش و علم باشد نه کادویی که با پول خریده شود !!!!
ماهک عزیز از اینکه اخبار روز از حکیم ارد بزرگ و اساتید شیروان در سایت شیران شیروان میگذارید ممنونم .
از زندگی نامه استاد محمدحسین ظهیریان اینطور معلوم است در زمان جوانی ایشان زندگی سخت بوده است . خدا را شکر زندگی هم اکنون ما از آن زمان بهتر است .
استاد مقیمی از اقوام دور ما هستند. خیلی خوشحالم یکی از فامیل های ما به دیدار بزرگترین نابغه ایران حکیم ارد بزرگ رفته اند .
ممنون ماهک جونم از خبرهای دسته اولی که درباره بزرگ شیروان میذاری
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد